Skip to main content

Psychologia

W pracy, którą wykonuję na pierwszy plan wysuwa się indywidualne podejście do każdej osoby i dopasowanie metody, która przyniesie najbardziej pożądane efekty. Odwołuję się do starożytnej wiedzy z obszaru Jogi i Ajurvedy oraz osiągnięć współczesnych dziedzin. Używam Nowych Ustawień Systemowych Berta Hellingera®, Recall Healling, Biologiki, Psychobiologii, Metody Brandon Bays (The Journey) ”Podróż” i Techniki Uwalniania Davida Hawkinsa.

Metoda Nowych Ustawień Systemowych Berta Hellingera®

Zgoda na rzeczywistość taką, jaka jest, to prawdziwa duchowość.

Bert Hellinger

Działanie ustawień niesie pojednanie i łączy ludzi, otwiera na to, kim naprawdę jest człowiek, pozwala zaufać, że zarówno nas, jak i innych prowadzi ta Większa Siła. Ustawienia pokazują, co jest potrzebne, aby popłynęła miłość między rodzicami a dziećmi, kobietą a mężczyzną i skąd pochodzi brak porozumienia między nimi. Pozwalają również zwiększyć świadomość ciała, poczuć pamięć bliskich oraz doświadczyć wglądów, miłości, pojednania i zrozumienia.

Ustawienia Rodzin są dziełem życia Berta Hellingera, to niezwykła metoda ukazująca przyczyn problemów życiowych, zdrowotnych i ich możliwości rozwiązania poprzez uporządkowanie. To forma pracy pozwalająca odkryć źródło uwikłań i popatrzenie z miłością na własny los i tych, z którymi jesteśmy połączeni. O ustawieniach się nie opowiada, ustawienia się przeżywa.

Zamknij oczy, otwórz serce.

„Medytacja”, Bert Hellinger

Podczas warsztatu ustawień Hellingerowskich można zobaczyć, jak wraca się do harmonii, szacunku, porządku w systemie rodzinnym i do miłości, zwanej przez Berta Hellingera Miłością Ducha. Wykracza ona poza osądy, oceny, wykluczenia i pozwala dotrzeć do siebie samych i uwolnić się od czegoś, co nas zatrzymuje. Wtedy można ruszyć ku własnemu życiu i zgodzić się na wszystko takie, jakie jest.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, od których dane mi było się uczyć tej metody, a wśród nich są:
Bert Hellinger, Sofii Hellinger, Heiko Hinrichs, Gerhard Walper, Wolfgang Deusser, Gunter Schricker, Maria Wyczałek – Piątkowska

Co warto wiedzieć o Ustawieniach:

– Trzeba mieć odwagę żeby przyjść i zdobyć własne doświadczenie
– Zrezygnować z oczekiwań i kontroli
– Ważne jest co się czuje, a nie co się myśli
– O ustawieniach się nie opowiada, ustawienia się przeżywa

Recall Healing®

A gdyby tak zmienić sposób myślenia i popatrzeć na chorobę jak na dobrodziejstwo, rozwiązanie problemu? Otóż mózg człowieka jest mistrzem w uwalnianiu od traum, urazów i stłumionych emocji. Jeśli istnieją one w nieświadomości, mózg je rozwiązuje, przekazując w wybrane miejsce w ciele. Jeśli zostanie rozpoznana przyczyna, dla której mózg umiejscowił tę chorobę, nastąpi wyleczenie.

Recall Healing® jest metodą łączącą wiedzę z zakresu Germańskiej Nowej Medycyny, biologiki i biologicznego przeprogramowania. Według niej źródłem wszelkich chorób i problemów życiowych są nieuświadomione konflikty emocjonalne. System ten został opracowany przez dr Ryke G. Hamera, dr Claude Sabbaha, dr Gilbert Renaud. Odkryli oni, że mózg ludzki jest skoncentrowany przede wszystkim na przetrwaniu i nie zajmuje się kwestiami związanymi z psychiką. Dlatego jeśli w nieświadomości istnieją konflikty emocjonalne, mózg przenosi je w dane miejsce w ciele, jako że choroba jest dla niego rozwiązaniem problemu. Zadawane przez terapeutę pytania pozwalają uświadomić choremu, jakie głęboko skrywane emocje i odnoszące się do nich przekonania doprowadziły do chorób lub określonych sytuacji. Już sama rozmowa ma moc uzdrawiającą.

Metoda ta uwzględnia także okres 9 miesięcy przed urodzeniem, czas ciąży matki i pierwszy rok życia dziecka. Etap ten ma ogromny wpływ na stan zdrowia i późniejsze życie dorosłego. Co więcej, program przechowywany w mózgu dotyczy nie tylko nas samych, ale i naszych przodków. Ważne jest, by chory miał świadomość, że on sam jest wolny od jakichkolwiek schematów, lecz za określone dolegliwości lub doświadczenia odpowiadają programy.

Biologika®

Co się dzieje, kiedy doświadczamy trudnej, traumatycznej sytuacji życiowej? Pojawia się konflikt, będący odpowiedzią na ponadprzeciętny wzrost poziomu stresu. Zgodnie z biologiką właśnie w konfliktach, czyli urazach emocjonalnych, należy upatrywać źródła dolegliwości psychicznych i fizycznych.

Twórcą tego nawiązującego do Germańskiej Nowej Medycynie systemu jest Roberto Barnai, węgierski uczony zajmujący się analizą chorób i emocji, które doprowadziły do ich powstania. Nauka ta traktuje organizm całościowo, jako jedność psychiki, mózgu i organów. Dzięki odkryciu emocji, która wywołała chorobę, możliwa jest efektywna terapia.

Psychobiologia

Choroba jako narzędzie służące do utrzymania organizmu przy życiu, szukanie przyczyny choroby wewnątrz siebie, wpływanie nie na chorobę, lecz na postawę pacjenta wobec niej – to tylko niektóre założenia psychobiologii.

Psychobiologia jest dziedziną zajmującą się opisem powiązań między świadomym umysłem człowieka, jego automatycznym mózgiem a ciałem i jego chorobami. Skupia się przede wszystkim na indywidualnej historii pacjenta. Swoimi korzeniami sięga takich podejść jak Recall Healing czy Germańska Nowa Medycyna, jednak różni się od nich. Rezygnuje ze schematycznego podejścia do chorób na rzecz określonego sposobu myślenia, w którym koncentracja zostaje przeniesiona na biologiczne funkcje tkanek, ich pochodzenie, etologię i symbolikę. Odwołuje się także m.in. do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Choroba jest traktowana jak sprzymierzeniec, który ma na celu utrzymanie organizmu przy życiu i stanowi odpowiedź na niebezpieczną sytuację zagrażającą człowiekowi. Gdy pacjent zrozumie jej użyteczność i uświadomi sobie, że to, co go spotkało, ma źródło wewnątrz niego samego, dolegliwość znika.

Metoda Podróży Brandon Bays® (The Journey)

Objadanie się, oglądanie telewizji, surfowanie po internecie, zakupy, stosowanie używek – to tylko niektóre ze sposobów żyjącego w XXI wieku człowieka na zagłuszenie silnych, nieprzyjemnych emocji. A można się od nich uwolnić w prosty sposób – poprzez skonfrontowanie się z nimi i ich zaakceptowanie.

Według Brandon Bays®, twórczyni Metody Podróży, fizyczne objawy stanowią odzwierciedlenie dolegliwości natury emocjonalnej. Poprzez „podróż”, czyli głęboką pracę ze świadomością możemy uwolnić blokady na poziomie komórkowym, a tym samym znacząco poprawić jakość naszego życia – od zdrowia poczynając, poprzez związki, relacje, na karierze kończąc. „Podróż” nie polega na analizowaniu i rozpamiętywaniu dawnych traum, lecz skupia się na daniu sobie zgody na przeżywanie emocji, doświadczanie ich bez oceniania. Przechodzenie przez kolejne warstwy emocji można porównać do przemierzania drogi, na końcu której czeka „źródło”, czyli stan spokoju, błogości, bezpieczeństwa i miłości. W naszym wnętrzu ukryta jest bowiem wielka mądrość, znająca nasze wspomnienia nagromadzone w komórkach i dawne wzorce emocjonalne. Ma ona zdolność wyzwolenia oczyszczającej energii i wspomagania procesu samouzdrawiania.

Technika Uwalniania Davida Hawkinsa

Dr David Howkins uwolnił się od 23 chorób stosując techniki uwalniania.  Skorzystał z wiedzy sięgającej czasów Buddy, i zastosował ją w kontakcie ze swoimi pacjentami. Technika ta polega na rozpoznaniu emocji w swoim ciele oraz świadomym uwolnieniu poprzez oddychanie i obserwowanie tej uwalnianej formy energii. Prawidłowa identyfikacja, przyjęcie pozycji obserwatora uwalnianej emocji, którą przykładowo może być złość pozwala na to, że ta forma energii zostaje uwolniona. Nie jestem tą złością, mogę ją obserwować, uwolnić i pozwolić jej odejść. Można w ten sposób uwolnić: strach, lęk, gniew, poczucie winy, poczucie dumy, poczucie braku pieniędzy…

Technika uwalniania opiera się na głębokim relaksie i uważności – pracujemy z zamkniętymi oczami i wizualizacją otwierania przestrzeni, tak jak drzwi, przez które uwalniają się różne emocje w postaci pewnej formy energii, którą jedynie obserwujemy.

Polecam wszystkie książki Davida Howkinsa.

Szczególnie „Technika Uwalniania” Podręcznik Rozwijania Świadomości. Wydawnictwo VIRGO

Call Now Button